Bezpłatne auta zastępcze z OC sprawcy

Jak w razie wypadku otrzymać bezpłatnie auto zastępcze?

 • Musisz być poszkodowanym – wypadek spowodowany przez innego kierowcę, z którego OC będzie likwidowana szkoda.
 • Na miejsce zdarzenia wezwij Policję lub spisz ze sprawcą oświadczenie.
 • Zadzwoń na całodobowy telefon 504 059 242.
 • Przyjmiemy zgłoszenie i tak szybko jak tylko będzie to możliwe lub wtedy, kiedy będziesz chciał podstawimy we wskazane przez Ciebie miejsce auto zastępcze.
 • Formalności zajmą kilka minut i już po chwili będziesz mógł kontynuować jazdę autem zastępczym.
 • Oddasz je dopiero jak nie będzie Ci już potrzebne (np. przy odbieraniu z warsztatu po naprawie swojego auta).
 • O pieniądze za wynajem auta się nie martwisz - odbierzemy je od ubezpieczyciela, za Ciebie przebrniemy przez wszystkie związane z tym zawiłe procedury, łącznie z ew. procesem sądowy. Nie wpłacasz kaucji zabezpieczającej, nie wykładasz pieniędzy za najem.
 • Poszkodowany nie musi do naszej firmy dostarczyć żadnych gwarancji pokrycia wynajmu przez firmę ubezpieczeniową, czy też zgody na taki wynajem - dzięki temu auto zastępcze możemy wynająć już w dniu powstania szkody.

PAMIĘTAJ: 

 • nie musisz informować ubezpieczyciela, gdzie będziesz wypożyczać auto, a ubezpieczyciel nie ma prawa wskazywać Ci określonej firmy
 • samochód zastępczy nie może być wyższej klasy niż ten, który uległ zniszczeniu
 • ubezpieczyciel nie może narzucać żadnych limitów, np. stawek wynajmu, kilometrów, które możemy przejechać wynajętym autem
 • na firmę ubezpieczeniową nałożony jest obowiązek wypłaty pełnego odszkodowania - dotyczy to również kosztów parkingu, holowania, zabezpieczenia pojazdu po kolizji, przejazdów taksówkami, zaplanowanej podróży, leczenia, leków i wszystkich pozostałych rzeczy będących w ścisłym następstwem powstałego zdarzenia
 • na poszkodowanym ciąży obowiązek minimalizowania skutków szkody tj. nie powiększania jej rozmiarów (art.826 K.C.[5])
 • na poszkodowanym jak i na ubezpieczycielu ciąży obowiązek współpracy przy wykonywaniu zobowiązań (art.354 K.C.[6]) - poszkodowany nie może również odmawiać współpracy w likwidacji szkody
 • firma ubezpieczeniowa ma obowiązek wypłaty kwoty bezspornej w ciągu 30dni od dnia zgłoszenia roszczeń - nawet jeśli potwierdzenie okoliczności szkody nie nastąpiło ze strony ubezpieczyciela (art.14 § 1 i 2 ustawy o ubezpieczeniach[7])

Zgodnie z przepisami prawa (Kodeks Cywilny art. 361, 363, i 415, Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24.03.2000r. DU. Nr 26 poz. 310 w sprawie OC), ubezpieczyciel w zakresie OC, zobowiązany jest zaspokoić roszczenia poszkodowanego w takim stopniu, aby nie odczuwał żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody. A przecież pokrycie kosztów naprawy Państwa samochodu i wynajmu pojazdu zastępczego, to jedynie podstawowe roszczenia jakie można zgłosić. 

Piętrząc trudności podczas załatwiania podstawowych spraw, ubezpieczyciele budują świadomość samozadowolenia z pozytywnego ich załatwienia i ewidentnie korzystają na pomijaniu przez poszkodowanych mniej oczywistych strat, których pokrycie wydaje się jeszcze trudniejsze do wyegzekwowania. Poszkodowani dbają więc w pierwszej kolejności o pokrycie kosztów związanych z naprawą i ewentualnie wynajmem, a "odpuszczają" straty związane z niedoszłymi do skutku w dniu zaistnienia kolizji interesami, czasem straconym przy likwidacji szkody, nerwami, telefonami, utratą wartości użytkowej naprawianego auta itp. Dlatego tym bardziej, pokrycie tak podstawowego kosztu jak wynajem pojazdu zastępczego nie jest żadną łaską, ale obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej i prawo stoi po Państwa stronie!

Pomagamy w odzyskaniu często zaniżonego odszkodowania za poniesione szkody na zdrowiu czy mieniu tj samochodzie.

Wspólpracujemy z warsztatami które zajmują sie kompleksowymi naprawami pojazdów zarówno gotówkowo jak i bezgotówkowo.

Współpracujemy z rzeczoznawcami i kancelarią prawną która wrazie potrzeby zawsze jest do dyspozycji naszych klientów.

SAMOCHODY:

Opel Corsa D
Kolor: Białe, 
Rok: 2007, 
Pojemność silnika: 1,2 benzyna, 
Ilość drzwi: 3, 
Klimatyzacja

Opel Corsa Van
Kolor: Białe, 
Rok: 2007,
Pojemność silnika: 1,2 benzyna,
Ilość drzwi: 3,
Klimatyzacja

 


Regulamin

Wynajmujący oświadcza, że jest właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu samochodowego zwanego dalej pojazdem oraz, że dysponuje wszelkimi prawami do samodzielnego dysponowania pojazdem, stanowiącym przedmiot umów najmu pojazdu.
Zobacz więcej

Auto zastępcze na koszt ubezpieczyciela sprawcy wypadku

Jeśli wypadek miał miejsce z winy innego kierowcy, poszkodowany ma prawo wynająć pojazd na koszt ubezpieczyciela sprawcy kolizji - pisze "Rzeczpospolita"(Nr z 30.09.2010 r.). Dziennik przypomina, iż poszkodowani przez wiele lat mieli problemy z wyegzekwowaniem od ubezpieczyciela sprawcy wypadku pokrycia kosztów wynajmu auta zastępczego, w czasie gdy uszkodzony samochód był w naprawie. 
Zobacz więcej

Auto zastępcze z polisy OC dla każdego poszkodowanego

Do niedawna ubezpieczyciel przyznawał auto zastępcze   w przypadku stłuczki  tylko wtedy jeśli było to „niezbędne do zaspokajania potrzeb życiowych" czyli w rzadkich przypadkach tzw. "wyższej  konieczności". Jednak w listopadzie 2011 r. Sąd Najwyższy (sygn. akt III CZP 05/11)...
Zobacz więcej

Ubezpieczenia komunikacyjne OC

Z uwagi na skomplikowany zakres prezentowanej materii, a także poradnikowy charakter poniższego opracowania poniższy tekst zawiera pewne uproszczenia i powinien być traktowany wyłącznie jako materiał edukacyjno-informacyjny kierowany do konsumentów usług ubezpieczeniowych celem zapoznania ich z konstrukcją i mechanizmami tego masowego ubezpieczenia.
Zobacz więcej

Artykuły

Likwidacja i szkody, Dla kogo samochód zastępczy? Jak wynająć samochód zastępczy? Minimum formalności. Na jak długo przysługuje auto zastępcze z OC? Czy wyrok Sądu Najwyższego wpłynie na rynek ubezpieczeń?
Zobacz więcej