Artykuły


Likwidacja i szkody

Miałeś szkodę i nie wiesz co dalej? To Twoje pierwsze zdarzenie drogowe? Oto kilka prostych kroków i zasad o których trzeba pamiętać:
Zobacz więcej

Dla kogo samochód zastępczy?

Jeżeli jesteś poszkodowanym w wypadku lub kolizji drogowej, masz prawo wynająć samochód zastępczy na czas niedostępności swojego pojazdu. Jako jedna z niewielu instytucji na polskim rynku świadczymy tą usługę w sposób bezgotówkowy – tak więc klient nie pokrywa kosztów wynajmu.
Zobacz więcej

Jak wynająć samochód zastępczy?

Nie daj się wprowadzić w błąd przez ubezpieczalnię - masz prawo wynająć auto w dowolnej firmie. Co więcej samochód zastępczy należy się każdemu poszkodowanemu. U nas bezpłatnie wynajmiesz auto bez względu na to czy ubezpieczalnia sprawcy wyraziła na to zgodę czy też nie.
Zobacz więcej

Minimum formalności

Każdy poszkodowany w kolizji może wynając samochód zastepczy we własnym zakresie, wiąże się to jednak z wieloma formalnościami, oraz koniecznością zapłaty za wynajem "z góry". Dochodzenie zwrotu kosztów wynajmu możliwe jest dopiero po zakończeniu całego procesu likwidacji szkody oraz dostarczeniu kompletu dokumentów, co często ciągnie się tygodniami.
Zobacz więcej

Czy wyrok Sądu Najwyższego wpłynie na rynek ubezpieczeń?

Ta sprawa jest kolejną rozstrzygniętą na korzyść ofiary wypadku (czy w tym przypadku firmy, pośrednio występującej w imieniu poszkodowanego). Widać wyraźnie tendencje sądów do zwiększania świadczeń, przysługujących po szkodzie – nie tylko Sąd Najwyższy, ale również sądy niższych instancji, orzekają w ostatnim czasie coraz wyższe kwoty zadośćuczynień lub nakazują niekiedy wysokie renty w przypadku trwałego inwalidztwa.
Zobacz więcej